Projektu „Záložka do knihy spojuje školy“ se naše škola účastnila poprvé a zapojily se všechny třídy, to znamená od prvňáčků až po devátou třídu. Letošní téma bylo „Můj literární příběh čeká na Tvé přečtení“.

Na I. stupni žáci vyráběli záložky během výtvarné výchovy a pracovních činností. Jejich záložky představovaly knížky, které právě četli. Záložky na II. stupni zhotovovali žáci při pracovních činnostech. Při hodinách literatury si každý čte svou vlastní knížku, kterou si přinese z domu, nebo si ji půjčí ze školní knihovny. Navíc ve třídách je koutek s knihami, takže si sami žáci mohou i během přestávky vybrat knížku a číst si. Právě při tvorbě záložek si mezi sebou sdělovali dojmy z různých knih. Momentálně je nejčtenější knížkou „Deník malého poseroutky“. Některé žákyně práce natolik bavila, že vyrobily více než jednu záložku.

Zhotovené záložky jsme si vyměnili s přidělenou partnerskou školou a tou byla Základní škola a Gymnázium s vyučovacím maďarským jazykem sídlící v Bratislavě. Záložky, které jsme od slovenských žáků dostali, byly krásně provedené a navíc nám zaslali spoustu výtvarných výrobků.

Lenka Krejčová