Dne 9. 5. 2022 se žáci z 1. ročníku zapojili do dm preventivního programu ,,Veselé zoubky“, který připravila společnost dm drogerie. Paní ředitelka Neradová tento program objednává již několikátým rokem. Je určen pro žáky prvních ročníků. Do školy přijdou materiály pro výuku prevence zubního kazu.

Děti se seznámily s tématem, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, co je zubní kaz. Pak se podívaly na desetiminutový film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Na interaktivní tabuli pracovaly s metodickým programem, odpovídaly na otázky, doplňovaly křížovku, vyplňovaly pracovní list, kde byl kladen důraz na výběr zubního kartáčku, správné stravování. Na konci hodiny jsme si společně ukázali, jak si správně čistit zuby.

Za odměnu děti dostaly taštičku s produkty péče o zoubky. Ve třídě jsem pověsila vzdělávací plakát o zubech. Děti si mohou pohrát s dominem Veselé zoubky.

J. V.