Na pátek 27. 5. se druháčci velmi těšili. Čekalo je spaní ve škole. V půl šesté jsme se všichni sešli ve třídě a připravili si na večer karimatky a spacáky. I přes ošklivé počasí jsme vyrazili ven. Rozdělili jsme se do družstev, každá skupinka si udělala důlek a dostala hrací kuličky. S velkým nadšením jsme cvrnkali a pokoušeli se na co nejmenší počet cvrnknutí dostat kuličky do důlku. Když jsme měli ve všech skupinách vítěze, vrátili jsme se do třídy a povečeřeli, co maminky připravily.

Pak následovalo skákání na skákacím hradě, který pro nás nechala přivézt paní ředitelka do tělocvičny školy. Některé děti řádily na hradě, ostatní hrály společenské hry.

Když už byly děti unavené, vrátili jsme se do třídy a pustili si pohádku, u které děti odpočívaly a mlsaly.

Když se konečně setmělo, vyrazily děti na stezku odvahy. Ve trojici měly děti za úkol nalézt stanoviště, která byla rozmístěna po škole, a podepsat se na důkaz, že na stanovišti byly. Stezka působila strašidelně nejen proto, že už byla tma a děti musely použít baterky, ale také díky svíčkám, které lemovaly cestu a házely podivné stíny. Všechny děti stezku zvládly, klobouk dolů.

Po náročné noční hře byly všechny děti unavené, přečetla jsem pohádku na dobrou noc a pak jsme postupně usnuli.

Druhý den v sobotu již byly všechny děti v 6 hodin vzhůru a šlo se znovu na skákací hrad. Po úklidu třídy v půl 9 jsme se rozešli domů.

Akce se velmi povedla, děti o ní vyprávěly ještě v pondělí ve škole a malovaly obrázek s pátečními zážitky.           

Ilona Janů

 

Tags: