Dne 25. 6. 2018 se v naší škole uskutečnila přednáška o první pomoci, kterou vedla paní Iveta Kůrková, pracovnice oddělení ARO v nemocnici v Pelhřimově.

P. Kůrková si s sebou přivezla i figurínu Cecilku, na které dětem popisovala lidské tělo. Upozorňovala, že je nutné chránit hlavu helmou při sportovních aktivitách. Zdůraznila používání bezpečnostních pásů při jízdě autem a vysvětlovala následky toho, co se stane, když se pásy nepoužívají.

Děti si prakticky zkoušely první pomoc při vdechu cizího předmětu, říznutí, zlomeniny, štípnutí hmyzem, popálení, vypití nebezpečné tekutiny, epilepsii, zástavě dechu.

Dále p. Kůrková vysvětlovala dětem, co mají říci, když volají záchranku. Pak jim na interaktivní tabuli promítla vzdělávací pořad týkající se poskytnutí první pomoci. Ukázala jim cedulku s automatickým externím defibrilátorem, kterou mohou vidět například na budovách, v autobusech apod.

Nakonec si děti vyzkoušely masáž srdce na figuríně ,,Andule“.

Moc děkujeme p. Kůrkové za praktickou přednášku první pomoci.

 

Tags: