Je sedm hodin ráno 5. května, nebe je šedé, fouká a jemně mrholí. Před školou stojí žáci a jejich učitelé z 5., 6. a 7. třídy. Ale na dobré náladě to nikomu neubírá, zvláště s vidinou příjemně stráveného dne před námi. Jede se totiž na celodenní výlet za památkami matičky Prahy. Pro naplnění autobusu s námi dopočtu jede i několik osmáků a deváťáků.

Výlet byl předem výborně zorganizovaný, cíle vytyčené a k tomu nám odborným výkladem přispěly dvě najaté průvodkyně. Společně jsme začali výjezdem lanovky na Petřín a pak pěšky na Petřínskou rozhlednu, do Zrcadlového bludiště, poté na Pražský hrad s katedrálou sv. Víta, do Valdštejnské jízdárny, Zlaté uličky a pak dolů po Zámeckých schodech. Odtud jednu stanici tramvají, přeci jen nohy už začaly bolet a sluníčko připaluje, na Malostranské náměstí. Klidnou a kochající se procházkou přes Karlův most rovnou na Staroměstské náměstí. Tam jsme dorazili právě včas, abychom zhlédli odbíjet Orloj. Byla to poslední cílová památka v našem nabitém programu.

Jako odměnu a pozdní oběd si děti přály občerstvení u McDonalda na Václavském náměstí. A pak už byl jen čas nastoupit do našeho autobusu a vyrazit zpátky domů. Jsme utahaní, uchození, ale šťastní.

Výlet se nám opravdu vydařil. Hodně jsme toho viděli, díky odbornému výkladu našich milých průvodkyň jsme o něco chytřejší a máme nač vzpomínat.

Krátké video z výpravy, které vytvořila Valča Pospíšilová, je možno zhlédnout níže.

                                                                                            M. Munteanu

 

Tags: