13. února navštívili naši školu lidé z organizace SLEPÍŠI s programem HELE LIDI. Zajímavou a hravou formou seznámili děti s životem handicapovaných lidí. Program je postaven na informacích o životě s handicapem, na které vzápětí navazuje hra či praktický úkol. Žáci si mohli prověřit své smysly a zároveň si uvědomili, jaké to je, když jeden smysl chybí. Zkoušeli chodit se slepeckou holí, jezdili na invalidním vozíku, zkoušeli se pohybovat po prostoru bez využití zraku, seznámili se se slepeckým písmem. Informace o zrakovém postižení slyšely děti od zrakově postiženého člověka, kterého se mohly na cokoliv zeptat. V praktické části děti modelovaly obličeje, které jim zůstaly na památku.

Dětem se program moc líbil, naučily se vzájemné toleranci, solidárnímu přístupu k druhému, uvědomily si, že i ony mohou pomáhat.

I. Janů

« z 3 »