Den Země

     Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a je zaměřena na propagaci a podporu ochrany životního prostředí (tolik citace z Wikipedie). 

Ani naše ZŠ nezůstala pozadu. Deváťáci pod vedením pana učitele Mgr. Zdeňka Nermuta připravili pro své spolužáky 9 stanovišť, na kterých si děti provětraly mozečky, zapojily svaly a vyzkoušely odvahu (běh v pytli, chůze na chůdách, poznávání rostlin, znalost zvířat, třídění odpadu, překážková dráha, pexeso, sběr provázků pomocí prádelního kolíčku a poznávání různých materiálů podle hmatu)

     Děti vytvořily pěti až šestičlenné skupiny. Zatímco děcka z I. stupně soutěžila, žáci z II. stupně sledovali ve společenské místnosti film. Poté si role vyměnili. Odměnou pro všechny byla fidorka a dobrý pocit z fajn prožitého dopoledne.                                                                                             

DP

« z 2 »
 

Tags: