Dům dětí a mládeže v Pelhřimově 23. 3. 2018 pořádal jednodenní Program protidrogové prevence určený pro žáky 8. a 9. tříd. Jednalo se o akci, jejímž smyslem je opětovně dětem přiblížit problematiku drog a dalších negativních sociálně patologických jevů.

Seminář zajišťovali pracovníci psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě (setkání a beseda s pacienty léčebny závislými na drogách), pracovníci pedagogicko-psychologické poradny a pracovníci Policie ČR v Jihlavě (kyberšikana).

Za naší školu se zúčastnila Dominika Bartyzalová s Tadeášem Machem z 9. ročníku.

Zde jsou některé jejich postřehy.

Žena, 39 let, začala v 16 letech přímo pít tvrdý alkohol. Chtěla se začlenit do kolektivu, být více uvolněná.

Téměř 16 let trvalo než se začala léčit, léčí se již 7 let.

Dominik už od sedmi let hrál na PC, alkohol užíval od 13 let a po roce přišla na řadu marihuana. Našel si partu, kde užívali pervitin. Nakonec to skončilo tak, že měl halucinace a chtěl spáchat sebevraždu. První léčbu nedokončil. Neměl žádné peníze, které potřeboval na drogy, a tak nožem přepadl benzínovou pumpu v Havlíčkově Brodě. Šel se sám udat a začal se léčit.

M. Hřímalová